fbpx
Zdrowie

Zajęcia relaksacyjno-ruchowe dla kobiet „W duchu ruchu”

Zapraszamy na wiosenne przebudzenie „W duchu ruchu”, czyli na zajęcia improwizacji ruchowo-tanecznych o charakterze relaksacyjnym, pobudzające kreatywność, podkręcające radość życia i wzmacniające świadomość ciała.

Kiedy: każdy poniedziałek, 18:00 – 19:00

Zajęcia poprowadzi Karolina Dorożała*

Na zajęciach będziemy się skupiać na ciele oraz na ruchu dziejącym się “tu i teraz”. Taniec będzie narzędziem do swobodnej ekspresji każdej z uczestniczek, co oznacza, że nie będziemy uczyć się kroków, czy układów tanecznych. Karolina zachęci uczestniczki, by podążały za własnym ruchem i rytmem swojego ciała. Będzie przypominać o tym, jak ważny jest oddech i odczuwanie poszczególnych części ciała. Uczestniczki poszukają własnych wzorców ruchowych oraz odnajdą nowe wychodząc poza ustalone schematy, tak by czerpać z ruchu jak najwięcej przyjemności.

Kto może uczestniczyć w zajęciach?
Uczestniczką może być każda kobieta, która chce lepiej poznać swoje ciało, jego możliwości ruchowe i kreatywnie spędzić czas w grupie kobiet. Poziom sprawności ruchowej oraz wcześniejsze doświadczenia taneczne uczestniczek nie mają znaczenia.

Cele zajęć
– zwiększanie zakresu świadomości własnego ciała i ruchu
– wzmocnienie koordynacji ruchowej i odczuwania całego ciała
– wzmacnianie motywacji do działania
– szukanie inspiracji
– budowanie zaufania do własnego ciała
– wzmacnianie motywacji do działania
– szukanie inspiracji

Cena:
30 PLN za godzinę zajęć. Przy zakupie pakietu 4 zajęć – 25 PLN za zajęcia.

Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/

*Karolina pisze o sobie tak:
Taniec i pogłębiona praca z ciałem w ruchu fascynują mnie od lat. Poszukiwałam ekspresji w tańcu i ruchu podczas wielu warsztatów z nauczycielami ruchu autentycznego, improwizacji w kontakcie, pięciu rytmów, jak i tańca współczesnego, orientalnego, flamenco, czy tai chi. Po dziesięciu latach zbierania własnych doświadczeń, ukończyłam kurs Living Dance Form i zaczęłam prowadzić zajęcia ruchowe dla dorosłych, w tym dla kobiet po zabiegu mastektomii. Pogłębiłam moją wiedzę na temat wpływu tańca i ruchu na dobrostan człowieka, kształcąc się w Tanztherapie Zentrum Berlin jako stypendystka programu współpracy międzynarodowej Instytutu Muzyki i Tańca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *