fbpx
Ekologia,  Sztuka

PRZESTRZENIE ŻYWIOŁÓW. Warsztaty recyklingowo-plastyczne

Zapraszamy na cykl warsztatów edukacyjnych PRZESTRZENIE ŻYWIOŁÓW: powietrze – ziemia – woda, skierowanych do młodych miłośników kultury (wiek 6+).

Uczestnicy wezmą udział w tworzeniu instalacji przestrzennych, stworzonych przy użyciu prostych środków wyrazu i technik plastycznych.

Do realizacji działań twórczych posłużą rzeczy niepotrzebne i zniszczone oraz surowce wtórne przekształcane w formy wartościowe i funkcjonalne.

Warsztaty recyklingowe przybliżą zagadnienia związane z ochroną środowiska oraz twórczym wykorzystaniem zużytych przedmiotów.
Powstałe przestrzenne formy będzie można oglądać jako tymczasową wystawę.

Koncepcje działań nastawione są na rozwój szeroko pojętej ekspresji twórczej. Podstawą warsztatu jest pobudzanie umiejętności operowania językiem sztuki w prostej intuicyjnej formie zacierającej granice między działaniem artystycznym a zabawą, przedmiotem niepotrzebnym a obiektem sztuki, pracą indywidualną a kolektywną.
Proponowane działania otwierają przestrzeń do prac wielkoformatowych i instalacji. Tworzą okazję do działań indywidualnych i zespołowych oraz wypowiadania się na forum grupy rówieśniczej na polu działań artystycznych.

Prosimy o przynoszenie z domu tektury, opakowań, puszek, kapsli, kartonów, pudełka po lodach, skrawki styropianu, folii, słomek, patyczków itp.

Cały cykle to trzy tematyczne spotkania – powietrze, ziemia i woda. Ognia nie tykamy ze względu na przepisy p-poż

Szczegóły organizacyjne:

  • ilość spotkań: 3
  • daty spotkań: 18 sierpnia, 25 sierpnia, 1 września
  • start: 11:00
  • czas trwania jednego spotkania: 90 min
  • cena jednego spotkania: 35 PLN
  • cena całego cyklu (płatność z góry): 100 PLN

UWAGA: aby zajęcia się odbyły, musi zebrać się minimalna ilość uczestników, czyli 5 dzieci. W razie niezebrania się grupy dajemy sobie prawo do odwołania zajęć najpóźniej 24 godziny przed ich rozpoczęciem.

Zajęcia poprowadzi Agata Skowrońska – absolwentka UAP na Wydziale Komunikacji Wizualnej oraz Edukacji Artystycznej. Graficzka i ilustratorka. Zajmuje się organizacją, animacją działań twórczych, warsztatów, akcji w przestrzeni publicznej w kraju i zagranicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *