fbpx
Macierzyństwo

PLAN PORODOWY – dlaczego jest tak ważny i jak go przygotować

Serdecznie zapraszamy na drugi warsztat z cyklu MAMINA.

Tym razem skupimy się na planie porodowym. Przybliżymy Wam dokładniej jego istotę i podstawę prawną, a także zachęcimy do napisania własnego, zindywidualizowanego planu na swój poród.

Każda z Was będzie miała okazję:

– zadać sobie pytanie, co jest dla niej najważniejsze w porodzie,
– przyjrzeć się z bliska swoim potrzebom,
– świadomie wybrać to co jest dla niej najlepsze.

Pisanie planu porodowego to piękny proces, który trwa od momentu rozpoczęcia przygotowań do narodzin dziecka. Plan często zmienia się wraz z wiedzą, którą kobieta zdobywa na temat porodu i samej siebie. Stawką jest świadomy, dobry i budujący poród, dlatego warto zadbać o swoje potrzeby, zabrać poród w swoje ręce i w wyjątkowy sposób przeżyć narodziny swojego dziecka.

Szczegóły organizacyjne:
– data: 5 września 2018 r. (środa)
– start: 17:30
– czas trwania: 120 min.
– koszt warsztatu: 50 PLN
– zapisy: www.cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci
– prowadzące: doula Michalina Musiał* i doula Natalia Mińska**

Do zobaczenia w CMOKU!

______

*Michalina Musiał
Jestem doulą na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce. Od 4 lat współpracuję z kobietami w ciąży i ich partnerami w okresie okołoporodowym.

Wierzę, że dobre doświadczenie porodu daje ogromną siłę na początek trudnej drogi, jaką jest rodzicielstwo. Szczególnie dużo uwagi poświęcam sytuacjom ciężkim, takim jak poronienia czy poród po wcześniejszych trudnych doświadczeniach.

Ufam, że każda kobieta ma w sobie potencjał, który trzeba po prostu odkryć.

Prywatnie jestem mamą małej Marianny, uwielbiam też dobre kino i muzykę. Czas spędzany na pieczeniu i czytaniu to dla mnie najlepszy sposób na relaks. Praca zawodowa w dużej korporacji nauczyła mnie dobrej organizacji i zarządzania czasem.

Kontakt: tel. 791 270 258, michalina.musial.m@gmail.com

**Natalia Mińska
Będąc w pierwszej ciąży zainteresowałam się tematyką okołoporodową i od tego czasu z niegasnącym entuzjazmem pogłębiam swoją wiedzę i zdobywam nowe doświadczenia. W 2016 roku ukończyłam Studium dla Doul, i od tego momentu praca z kobietami nabrała dla mnie nowego wymiaru. Obecnie jestem na stażu w Stowarzyszeniu Doula w Polsce, aktywnie wspieram kobiety i ich rodziny w czasie ciąży porodu i połogu. Mam dwoje dzieci – córkę Emilkę i synka Kajtusia.

Od maja 2018 r. wraz z mężem prowadzimy sklep z ciekawymi zabawkami oraz warsztatownię CMOK – miejsce stworzone z myślą o dzieciach i rodzicach, łączące w sobie funkcje przestrzeni, w której odbywają się ciekawe wydarzenia, mini-kawiarni, kameralnej sali zabaw oraz miejsca spotkań z kulturą, sztuką i wyjątkowymi zabawkami.

Moją pasją są podróże, a pojawienie się dzieci nadało wspólnym wyjazdom nową jakość i smak. Razem z mężem Adamem pokazujemy dzieciom świat, który niezmiennie nas zachwyca i fascynuje.

Obecnie jednak najczęściej spotkać można nas w CMOKU.

Joga to drugi filar w, którym się realizuje i spełniam. Praktykuję ją niezmiennie od 8 lat. W 2017 skończyłam kurs instruktora jogi na EFIB w Poznaniu, a w 2018 rozpoczęłam dwuletni kurs nauczycielski pod okiem Ewy Wardzały i Nataszy Moszkowicz, przygotowujący do egzaminu na II stopień Introductory według metody Iyengara.

Kontakt: tel. 666 314 721, minska.natalia@gmail.com, www.doulanatalia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *