fbpx
Czytanie bajek

Dom Bajek w CMOKU – Maleńki Król

Poniżej informacja od naszego zaprzyjaźnionego Domu Bajek. W imieniu Basi, Marii i swoim zapraszamy do CMOKA!

***

Drodzy!

Od jakiegoś czasu DomBajkowo angażujemy się w pomaganie. Zbliża się Dzień Kobiet i zgodnie z naszą małą tradycją organizujemy WARSZTATY CHARYTATYWNE, z których całkowity dochód przeznaczymy na pomoc Dzielnej Kobiecie.

W tym roku pomagamy Dagmarze Kapitaniuk-Pertek, która ma zdiagnozowany nowotwór układu pokarmowego- gruczolakorak z przerzutami do kości, nerek i otrzewnej.

Dagmara pisze o sobie tak:

„Mam na imię Dagmara, jestem mama dwójki wspaniałych maluchów, czasami staram się być Kleopatrą, indiańskim wodzem, geishą czy po prostu normalną koleżanką. Moje życie nie jest jednak do końca normalne, jest fantastycznie pokręcone dzięki mojemu długoletniemu „przyjacielowi”. Długo już się przyjaźnimy i jest to trudna przyjaźń. Jest bardzo podstępny, czai się i potrafi wbić szpilkę z ukrycia. Chce mi zabrać to, co mam najcenniejsze, próbuje różnych sposobów. Jednak wbrew przeciwnościom losu staram się iść do przodu, najczęściej z uśmiechem. Choć czasem potrzebuje pomocy.”

Możemy pomóc Dagmarze dzięki otwartej zbiórce publicznej, w dniu warsztatu pojawi się przedstawiciel komitetu wspierającego Dzielną Kobietę w walce z chorobą – datki będzie można wpłacać do puszki. Przygotujcie zatem gotówkę!

Na lekturę w tym szczególnym dniu wybrałyśmy „Maleńkiego króla”. W tej niewielkiej książce znajduje się bardzo mądra opowieść o niewielkim władcy, który w końcu odkrył, co w życiu jest najważniejsze. Podobnie, jak co dzień tę prawdę odkrywa Dagmara walcząc o każdy dzień życia.

„Maleńki król”, Taro Miura
wyd. Dwie Siostry

KIEDY? Sobota, 9 marca, 10.30-12.00
GDZIE? CMOK, Piekary 6, Poznań
ZA ILE? Za uśmiech na twarzy. Szczerze zachęcamy do wpłacenia dowolnej kwoty równej lub większej niż 35 zł na rzecz leczenia Dagmary (płatność gotówką na miejscu)

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com

Z A P R A S Z A M Y !!!!

Basia i Maria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *